Federasyon yönetimine iki isim

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Atılgan Sert ve Dernek Yönetim Kurulu üyesi Hasan Kılıç TİMFED yönetimine girdi.

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Atılgan Sert yaptığı açıklamada, "Antalya inşaat Müteahhitlerinin sorun ve beklentilerinin genel merkez aracılığı ile ilgili bakanlıklar başta olmak üzere çözümün odak noktası kurum ve kuruluşlara ulaşılmasında en etkili oluşumdur. TİMFED’in 7.Olağan Genel Kurulunda Hasan Kılıç ile birlikte Genel Merkez yönetiminde görev aldık” dedi.

Başkan Atılgan Sert, "Türkiye’de yerli ve yabancı vatandaşlara konut satışının en çok olduğu il Antalya. Gerçekleştirilen satışlarda Antalya daima ilk üç sırada yer alıyor. Hatta kimi zaman özellikle yaz mevsiminde birçok ili geride bırakacak bir performans sergiliyor. Konut ve inşaat ile ilgili gelişmelerin bu kadar yoğun yaşandığı bir şehir olan Antalya’daki müteahhitlerimizin de haliyle haklı olarak beklentileri oldukça çok olmakta.

Çünkü inşaat ve bu işlerin erbabı müteahhitler ekonominin de önemli damarlarından birini teşkil etmektedir. Yaklaşık 250 alt bağlantılı sektörü ilgilendiren böylesine güçlü bir sektörün zaman zaman yaşadığı sorun ve çıkış yollarında doğru adresler ile hareket etmek gerekiyor” dedi.

Sert, “TİMFED Yönetim Kurulu’nda yer almamız Antalya İnşaat Müteahhitlerinin beklentileri, sorunları ve çözüm aranan birçok konuyu bizler genel merkezimizin ilgili yönetim kurulu üyeleri ve genel başkanımız ile paylaşarak sorunların çözümü için çalışma yürütecek isim olacağız. Antalya'da Antalyalı müteahhitlerin bilgi sahibi olmak istediği birçok konuyu derneğimiz aydınlatmaktadır.

Antalyalı Müteahhitler olarak şimdi beklentilerimizi ve taleplerimizi daha etkin bir şekilde Ankara’daki genel merkezimiz aracılığı ile ilgili bakanlık ve inşaat sektörü ile ilgilenen masalara daha hızlı ulaştırabildiğimiz gibi aksayan konuların da giderilmesinin takipçisi olacağız.

Bizlere bu görevi layık gören genel merkezin çok değerli üyelerine Genel Başkanımız Tahir Tellioğlu’na çok teşekkür ediyorum. 2020 inşaat sektörümüz ve aldığımız bu görev Antalyamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Diğer yandan Genel Kurul sonrası seçilen üyeler TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu görev alan yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.